Ανακοινώσεις Δραστηριότητες-Εκδηλώσεις Καθηγητές Μαθητές

Επέτειος του Πολυτεχνείου 17η Νοεμβρίου 2022

“49 χρόνια μετά την εξέγερση του Πολυτεχνείου, το Νοέμβρη του 1973. Η σημερινή συγκέντρωση έχει σκοπό την απόδοση τιμής σε όσους τότε αγωνίστηκαν για την ελευθερία και τη δημοκρατία, ενάντια στη δικτατορία και την ωμή βία.”

Μέσα σε κλίμα συγκίνησης γιορτάστηκε η επέτειος του Πολυτεχνείου στο Εσπερινό Γενικό Λύκειο Κατερίνης την Πέμπτη 17 Νοεμβρίου 2022. Την επιμέλεια είχε ο φιλόλογος του σχολείου κ. Ανδρέου Χρήστος με τους μαθητές της Β’ Λυκείου, Ζήγαρη Αναστάσιο, Μικελέφι Ρουντίνα, Σιδηροπούλου Ελένη , Αλατζή Ευγενία και Νανάκο Ιωάννη. Την εκδήλωση πλαισίωσε η χορωδία αποτελούμενη από τους μαθητές της Γ΄ Λυκείου και Α΄Λυκείου: Αυτζόγλου Σωτηρία, Καλαιτζή Γεωργία, Καούρη Σοφία ,Πατσιώρα Αθηνά , Καλεμκιερίδου Ελένη και Μάρρα Φλουτούρ καθοδηγούμενοι απο το Διευθυντή του σχολείου κ. Αγγελίδη Άγγελου. Μαθητές και καθηγητές παρακολούθησαν το αφιέρωμα με αμείωτο ενδιαφέρον.