Ανακοινώσεις Δραστηριότητες-Εκδηλώσεις

Ημέρα σχολικού αθλητισμού στο Εσπερινό Λύκειο Κατερίνης.

Με ικανοποιητική συμμετοχή Καθηγητών και Μαθητών πραγματοποιήθηκαν δράσεις και εκδηλώσεις στο Σχολείο μας.

Ο Διευθυντής του Σχολείου κ Αγγελος Αγγελίδης αναφέρθηκε πολύ σύντομα στο πνεύμα

του Αθλητισμού τόσο για τα άμεσα οφέλη στην υγεία του οργανισμού μας όσο και για τα οφέλη στην ψυχολογία και την γενικότερη προσαρμοστική ικανότητα του ατόμου στο σύνολο.

Στη συνέχεια η φιλόλογος κ Κυριτσοπούλου ανέπτυξε στους Μαθητές το νόημα του πολύτιμου ¨ νους υγιής εν σώματι υγιεί ¨.

Ακολούθησαν στον αύλειο χώρο Αθλοπαιδιές σε Ομάδες και σε βαθμό που το επέτρεψαν οι νυχτερινές συνθήκες.

Στο τέλος η Μαθηματικός κ Ιωάννου, με κείμενα που ετοίμασε η

κ Παπαδοπούλου Στυλιανή, μνημόνευσε στοιχεία από διακριθέντες Έλληνες ποδοσφαιριστές που σιγά-σιγά περνούν στην ιστορία μέσα από τις επιτυχίες τους, το ήθος και την προσωπικότητά τους.